Najpopularniejsze aplikacje do zarządzania budżetem

We współczesnym, niezwykle dynamicznym świecie skuteczne zarządzanie finansami osobistymi jest czymś bardzo istotnym. Dzięki temu możemy osiągnąć stabilność finansową i realizować długoterminowe cele, takie jak oszczędzanie na wakacje, kupno nowego samochodu z salonu, spłata długów, budowanie funduszu awaryjnego na wypadek problemów finansowych, czy po prostu odkładanie środków na różnego rodzaju rozrywki — na przykład na grę na prawdziwe pieniądze w ICE Kasyno lub w innym kasynie online.

Niemniej jednak bez względu na cel i doświadczenie, dbanie o finanse osobiste nie jest wcale proste i wymaga dyscypliny i odpowiedniej wiedzy. Na szczęście w dzisiejszej erze cyfrowej na wyciągnięcie ręki mamy szereg zaawansowanych rozwiązań technologicznych w wielu różnych dziedzinach i obszarach życia, w tym również zakresie zarządzania finansami. Mowa tutaj oczywiście o dedykowanych aplikacjach do zarządzania budżetem, które rewolucjonizują aspekt kontroli nad własnymi pieniędzmi.
Wybór aplikacji do zarządzania finansami jest dziś bardzo duży, bo w sieci znajdziemy wiele innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie. Oto kilka najlepszych z nich, które zdecydowanie warto sprawdzić.

YNAB (You Need a Budget)

YNAB to niewątpliwie jedna z najlepszych propozycji na rynku, jeśli chodzi o zarządzanie finansami. To rozwiązanie, które skierowane jest do wszystkich tych, którzy preferują praktyczne podejście do budżetowania. Aplikacja ta opiera się na technice budżetowania od zera (zero-based budgeting), gdzie każda zarobiona złotówka jest przypisywana do konkretnych kategorii, takich jak wydatki, oszczędności i spłata potencjalnych zadłużeń.

Takie rozwiązanie pozwala na aktywnie planowanie własnych finansów. Dzięki temu stajemy się bardziej świadomi w obszarze wydawania pieniędzy, bo dokładnie wiemy, na co możemy sobie pozwolić, a na co nie. Ponadto YNAB oferuje różnego rodzaju materiały edukacyjne, które pozwalają łatwiej przejść przez cały proces rozpoczęcia zarządzania własnymi finansami.

Niemniej jednak nie jest to oczywiście rozwiązanie dla wszystkich. Jako że cena usługi jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku innych tego typu aplikacji na rynku, YNAB to propozycja dla najbardziej zaangażowanych użytkowników, którzy mają jasny finansowy cel i wiedzą czego chcą.

Ocena Google Play: 4,7
Ocena App Store: 4,8
Koszt: 14,99 USD miesięcznie / 99 USD rocznie

Goodbudget

Goodbudget to aplikacja, która wykorzystuje kopertową metodę zarządzania finansami, gdzie każda kategoria wydatków ma swój odrębny budżet miesięczny. Wszystko odbywa się tu w sposób manualny, czyli użytkownicy sami wpisują poszczególne kwoty. Co prawda aplikacja nie oferuje zaawansowanych funkcji, jak na przykład synchronizacja z kontami bankowymi, to jednak jej intuicyjność i prostota sprawiają, że jest to świetny wybór zarówno dla osób początkujących, jak i doświadczonych. Ponadto w aplikacji znajdziemy wiele ciekawych zasobów edukacyjnych.

Decydując się na Goodbudget, warto jednak pamiętać, że każdy wydatek musi zostać wprowadzony ręcznie, co może nie być najlepszym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie automatyzację.

Co więcej, darmowa wersja ma kilka ograniczeń względem wersji płatnej

Ocena Google Play: 4,1
Ocena App Store: 4,6
Koszt: Darmowa wersja podstawowa  / Wersja premium 10 USD miesięcznie lub 80 USD rocznie

EveryDollar

EveryDollar to prosta i przystępna aplikacja, oferująca nieco uproszczony system budżetowania od zera. Jej funkcjonalności w dużym stopniu ułatwiają proces zarządzania finansami, co prowadzi do uzyskania większej stabilności finansowej i sprawniejszego realizowania wszelkich celów.

W przypadku wersji podstawowej — która jest darmowa — użytkownicy zmuszeni są do wprowadzania wszystkich transakcji manualnie. Natomiast w wersji płatnej dostępna jest synchronizacja kont, a także wiele innych dodatkowych funkcji, takich jak indywidualnie dostosowane raporty i rekomendacje.

Ocena Google Play: 3,4
Ocena App Store: 4,7
Koszt: Darmowa wersja podstawowa  / Wersja premium 17,99 USD miesięcznie lub 79,99 USD rocznie

Empower Personal Dashboard

Empower Personal Dashboard to aplikacja finansowa znana niegdyś pod nazwą Personal Capital. Istnieje już od bardzo długiego czasu i ma wielu zwolenników. Oferuje bardzo ciekawe funkcje budżetowania, a także narzędzie inwestycyjne. Użytkownicy aplikacji mogą w bardzo prosty sposób monitorować wydatki na różnych kontach. Mają podgląd na swój aktualny majątek netto, a także na stan portfeli inwestycyjnych.

Co prawda Empower Personal Dashboard oferuje bardzo innowacyjne i pomocne funkcjonalności w aspekcie stricte budżetowanie, to jednak widać, że aplikacja skupia się w głównej mierze na zarządzaniu inwestycjami. Jest to więc wybór przede wszystkim dla osób, które szukają dobrego rozwiązania w tym zakresie.

Ocena Google Play: 4,1
Ocena App Store: 4,7
Koszt: Darmowa

PocketGuard

PocketGuard to efektywne narzędzie do zarządzania finansami osobistymi. Oferuje bardzo proste budżetowanie, dzięki czemu jest to propozycja dla wszystkich osób, bez względu na potrzeby i doświadczenie. Umożliwia sprawne śledzenie wydatków i bieżących rachunków. Wydatki można wprowadzać ręcznie lub można zautomatyzować ten proces, kupując subskrypcję PocketGuard Plus, gdzie czeka też kilka innych przydatnych funkcji.

PocketGuard jest co prawda bardzo wygodnym i intuicyjnym narzędziem do śledzenia finansów, to jednak użytkownicy, którzy są wyznawcami bardziej praktycznego podejścia do aspektu budżetowania, mogą w miarę upływu czas odczuwać pewien niedosyt i brak pewnych funkcjonalności.

Ocena Google Play: 3,6
Ocena App Store: 4,6
Koszt: Darmowa wersja podstawowa  / Wersja premium 12,99 USD miesięcznie lub 74,99 USD rocznie


 

Polecamy również

Bezpieczne pakowanie paczek w sklepie internetowym

Funkcje i rola opakowań papierowych w przemyśle spożywczym, sklepach i marketach

Papierowe torby zamiast reklamówek foliowych - czy to ma sens?

Opakowania na pieczywo - papierowe czy foliowe - jak pakować chleb

Kolory w marketingu - jakich używać, psychologia kolorów

Tłusty czwartek - historia i ciekawe zwyczaje w Polsce i innych państwach

Historia herbaty na świecie - fakty i mity

Historia opakowań jednorazowych do pakowania żywności

Le sac en papier - historia najsłynniejszej torby papierowej z nadrukiem

Historia papieru natron - od faraonów po ekologiczne pakowanie

Historia torby papierowej - jak stała się popularnym opakowaniem

Opłata recyklingowa 2018 - informator dla przedsiębiorcy

Używamy Cookies - Więcej
ZAMÓW KONTAKT
ZOSTAW SWÓJ E-MAIL LUB TELEFON