Bezpieczeństwo w świecie online

Dziś duża część naszego życia odbywa się w internecie. Ludzie robią zakupy w sieci, logują się do bankowości internetowej, aby kontrolować stan swoich finansów, a nawet grają na pieniądze w gry hazardowe, bo dostępne są liczne kasyna online takie jak Verde Kasyno, gdzie można zagrać bez wychodzenia z domu.

Ta wygoda rodzi pewne wyzwania w zakresie bezpieczeństwa, bo poruszając się po wirtualnej przestrzeni internetu, musimy dbać o ochronę naszych danych do logowania na różnych platformach — a w szczególności o zabezpieczenie haseł, tak aby nikt niepożądany nie uzyskał dostępu do naszego konta.

Tworzenie prostych haseł typu „123456” lub „hasło” nie jest zbyt dobrym pomysłem, bo hakerzy mogą je łatwo złamać. Choć jest to niezwykle ryzykowne, to jednak sporo ludzi nadal korzysta z takich haseł, bo boją się, że gdy stworzą silne, ciężkie do złamania hasło, które składa się z cyfr, liczb i znaków specjalnych, to zwyczajnie je zapomną. Na szczęście dziś nikt nie musi pamiętać tego typu haseł, ani nawet ich wymyślać, bo od tego są menedżery haseł.

To nieocenione rozwiązanie w erze internetu, które pozwala nie tylko chronić naszą cyfrową tożsamość, ale również zdecydowanie upraszcza naszą egzystencję online w wirtualnym świecie, sprawiając, że procedura logowania jest bezpieczna i przyjemna. Oto kilka najlepszych menedżerów haseł, które pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo i usprawnić poruszanie się po internecie.

Bitwarden: Mistrz open source

Bitwarden to zdecydowanie jeden z najlepszych menedżerów haseł ogółem. Wyróżnia się on przede wszystkim ogromnym zaangażowaniem w aspekt przejrzystości i bezpieczeństwa. Jest to platforma typu open source, która jest poddawana regularnym audytom bezpieczeństwa. Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa regularnie badają warstwę bezpieczeństwa menedżera, dzięki czemu użytkownicy mają gwarancję tego, że w Bitwarden nie ma żadnych luk w zabezpieczeniach, a nawet jeśli się pojawiają, to są natychmiast łatane.

Bitwarden w wersji darmowej oferuje niezwykle atrakcyjne funkcje. Przede wszystkim pozwala przechowywać nieograniczoną ilość haseł, a także zapewnia synchronizację na różnych urządzeniach, co jest niewątpliwie rzadkością w darmowych menedżerach haseł. Płatne plany wprowadzają kilka dodatkowych możliwości, w tym generowanie raportów, 1 GB przestrzeni na zaszyfrowane pliki, a także opcje uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Szyfrowanie: AES 256-bit
Cena: Darmowy z płatnymi planami
Wersja próbna: 7 dni

1Password: Bezproblemowy i funkcjonalny

1Password to dziś jeden z najpopularniejszych menedżerów haseł, który oferuje intuicyjny i elegancki interfejs. Pozwala na zarządzanie hasłami na różnych urządzeniach. Co więcej, posiada niezwykle innowacyjną funkcję, dzięki której podczas przekraczania granic państw wrażliwe dane są tymczasowo usuwane z urządzenia. To opcja bardzo przydatna dla osób, które często podróżują i cenią sobie bezpieczeństwo.

1Password nie ma darmowego planu, ale jest to jak najbardziej zrozumiałe. Pomijając już aspekt łatwości obsługi, użytkownicy mają tu dostęp do licznych funkcji. Mogą między innymi udostępniać swoje hasła i tworzyć bezpieczne, zaszyfrowane notatki.

Szyfrowanie: AES 256-bit
Cena: Od 10 USD na rok
Wersja próbna: 14 dni

Keeper: Wszechstronny i intuicyjny

Keeper to kolejne ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu użytkownicy mogą przechowywać nieograniczoną ilość haseł — na różnych urządzeniach. To, co wyróżnia menedżera haseł Keeper na tle konkurencji, to przede wszystkim tryb offline. Dzięki tej funkcji, aby uzyskać dostęp do haseł, nie musimy mieć połączenia z internetem. To funkcja, która sprawdzi się przede wszystkim wśród osób często podróżujących i żyjących w miejscach z ograniczonym dostępem do internetu.
Keeper nie należy do najtańszych opcji, ale zdecydowanie jest wart uwagi. Co prawda paleta funkcji nie jest tak obszerna jak u konkurencyjnych menedżerów, to jednak Keeper zachęca swoją prostotą i licznymi zabezpieczeniami.

Szyfrowanie: AES 256-bit
Cena: Od 34,99 USD na rok
Wersja próbna: 30 dni

NordPass: Niedrogi i wydajny
NordPass jest bardzo prostym menedżerem haseł, który oferuje intuicyjny interfejs i skuteczne rozwiązania w zakresie zarządzania hasłami i wrażliwymi danymi. Darmowa wersja daje wiele możliwości, bo pozwala na trzymanie nieograniczonej ilości haseł na wielu urządzeniach. Niemniej jednak w jednym momencie możemy być zalogowani tylko na jednym urządzeniu.

Większe możliwości otwierają się w wersji premium, gdzie użytkownicy otrzymują dostęp do kilku dodatkowych funkcji. Obejmują one między innymi możliwość pozostania zalogowanym na kilku urządzeniach jednocześnie, raporty dotyczące stanu przechowywanych haseł, monitorowanie wszelkich naruszeń danych i maskowanie adresu e-mail.

Szyfrowanie: AES 256-bit
Cena: Darmowy z płatnymi planami
Wersja próbna: 30 dni

Dashlane: Innowacyjny i bezpieczny

Dashlane to innowacyjny menedżer haseł, który w ciągu kilku ostatnich lat bardzo mocno ewoluował. Dziś oferuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, bo stosuje proaktywne środki bezpieczeństwa. Posiada też wiele przydatnych funkcji, a najbardziej istotną jest monitorowanie stron pod kątem naruszeń bezpieczeństwa danych osobowych i informowanie użytkowników, gdy takie naruszenia zostaną wykryte.

Co prawda Dashlane nie oferuje dedykowanej aplikacji na komputery stacjonarne, to jednak rozszerzenie przeglądarkowe i aplikacja mobilna są jak najbardziej wystarczające. Menedżer nie oferuje darmowego planu, ale za to posiada aż 30-dniowy okres próbny, bez konieczności podpinania karty płatniczej.

Szyfrowanie: AES 256-bit
Cena: Od 59,88 USD na rok
Wersja próbna: 30 dni

 

Polecamy również

Bezpieczne pakowanie paczek w sklepie internetowym

Funkcje i rola opakowań papierowych w przemyśle spożywczym, sklepach i marketach

Papierowe torby zamiast reklamówek foliowych - czy to ma sens?

Opakowania na pieczywo - papierowe czy foliowe - jak pakować chleb

Kolory w marketingu - jakich używać, psychologia kolorów

Tłusty czwartek - historia i ciekawe zwyczaje w Polsce i innych państwach

Historia herbaty na świecie - fakty i mity

Historia opakowań jednorazowych do pakowania żywności

Le sac en papier - historia najsłynniejszej torby papierowej z nadrukiem

Historia papieru natron - od faraonów po ekologiczne pakowanie

Historia torby papierowej - jak stała się popularnym opakowaniem

Opłata recyklingowa 2018 - informator dla przedsiębiorcy

Używamy Cookies - Więcej